Rum Mahallesi

08-1200x801.jpg

Ziyaret edilecek yerler arasında en önemlilerinden biri de, Merkezde bulunan Rum mahallesi, burası, şahsen beni, ada içinde en çok etkileyen yerlerden biri olmuştur.

Size tavsiyem, eğer zamanınız var ise mahallenin sokaklarının tamanını gezmeniz. Niye mi? Izgara biçiminde işlenmiş sokaklarında bulunan renkli ve şirin evleri keşfetmek ve ada halkının huzurlu yaşamına şahit olmak için bunu yapmanızı öneriyorum, bence bu yapılacak en güzel aktivitelerden birisidir.

 

Bozcaadada yapılacaklar bitmez fakat Rum mahallesinde ne kadar vakit geçirirseniz geçirin, aklınızın bir kenarında hep o güzel sokaklar kalır. Arnavut kaldırımlı sokaklarda gezerken huzur bulursunuz. Renkli evlerinin önündeki çiçekler, ada sokaklarına da ayrı bir hava katar. Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, sizin için biçilmiş kaftan olacaktır.

Her bir sokağı ayrı güzel olan mahallesindeki evleri görünce, Yunan mimarisinin bugüne kadar nasıl korunduğunu görmüş oluyor insan. Ayrıca evleri kaplayan sarmaşıklar, mahalleye ayrı bir hava katıyor.

 

Mahallenin sokaklarını baştan sona gezdikten sonra, yorgunluğunuzun üzerine ara sokaklardaki mekanlarda şaraplarını tadın; akşamında ise Rum mahallesindeki ara sokaklarda kurulan meyhanelerinde unutulmayacak bir ada akşamının tadını çıkarın.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *